TC Chrobry Scott Głogów 2017 Karpacki Wyścig Kurierów 2015
Pierwszy wyścig, pierwsze podium!
zdj 1 Wszystko zaczęło się w sobotę, a raczej w piątek, kiedy pojechałem do Świeradowa Zdrój, gdzie spędziłem noc. Rano pobudka i w drogę, kierunek Austria – Langenlois. Po 5 godzinach w aucie dotarliśmy na miejsce. Po zapisaniu się i złożeniu Scott’ów czas trochę poszaleć. Trasa bardzo prosta technicznie i mega wymagająca fizycznie. Tego typu trasy są w chwili obecnej rzadkością w erze dropów i sztucznie budowanych tras, które maja przyciągać kibiców swoim niebezpieczeństwem.

W sam dzień wyścigu pogoda dopisywała, wyścig zaplanowany był na godzinę 13.30. Na starcie kilku dobrych kolarzy, którzy z pewnością będą walczyć na Pucharach Świata o czołowe lokaty. Z racji tego, iż startowaliśmy z elitą, zostałem rozstawiony z 37 numerem startowym. Na tabliczce sędzia pokazuje 6 rund + jedna rozbiegowa, odgwizduje minutę do startu. Widać było napięcie na twarzach zawodników, najwidoczniej nie tylko dla mnie był  to pierwszy sprawdzian formy w tym sezonie. Strzał z pistoletu i ruszyli. Tuż po starcie długi szutrowy podjazd na sam szczyt wzniesienia. Udało mi się przebić do przodu, a na samym szczycie jechałem w granicach 10-15 pozycji widząc przed sobą Marka Konwe czy Jarosława Kuhlawego. Następie długi zjazd do podnóża góry, na którym czekała na mnie moja dziewczyna, która pomagała mi na wyścigu i Paula Gorycka w roli kibica. Przejazd przez metę i właściwe okrążenia już się rozpoczęły. Ku swojemu zaskoczeniu jechałem w granicach 15 miejsca mając przed sobą całą czołówkę. Podbudowany tym faktem starałem się dogonić brata, który jechał przede mną, sztuka ta powiodła się i już na drugiej rundzie jechaliśmy razem. Moje szczęście trwało zaledwie rundę, na początku czwartej rudny nie wytrzymałem tempa i puściłem koło. Przez kolejne rundy spadłem kilka pozycji do tyłu co ostatecznie dało mi 20 pozycje na mecie i najniższy stopień podium w młodzieżowcach z czego jestem bardzo zadowolony. Mam nadzieje, że ten wyścig to dopiero początek, a kolejne będą coraz lepsze.

zdj 5

W kolejny weekend po Świętach wystartuje tradycyjnie na kryterium w Dzierżoniowie i otwarciu sezonu szosowego w Sobotce.

zdj 2


Created by Przemysław Sobczyk - przemek191191[at]gmail.com
000077244